Haber

Irak: Dışişleri Bakanı Fidan Irak’ı ziyaret edecek

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Al Sahaf, Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Ağustos ayının ikinci yarısında Irak’ı ziyaret edeceğini duyurdu.

Rûdaw’ın haberine göre Bakanlık Sözcüsü Al Sahaf, 3 Ağustos Perşembe günü Irak Haber Ajansı’na (INA) verdiği demeçte, “Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Irak Büyükelçisi Ali İstek Güney’i kabul etti. Bağdat ve Ankara arasındaki işbirliği gözden geçirildi ve ikili çıkarların iki dost halkın çıkarlarına hizmet edecek şekilde güçlendirilmesi ve geliştirilmesi yolları ele alındı.İki taraf ayrıca Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın yaklaşan ziyaretini de ele aldı. Türkiye ziyareti sırasında da görüşülecek.

‘İNŞAAT SÜRECİNDE TÜRK FİRMALARI DEĞERLİ BİR ROL OYNAYABİLİR’

Sözcü Ahmed Al Sahaf, Irak hükümetinin yabancı şirketlere Irak’ta yatırım yapması için fırsatlar yaratacağını belirterek, “Türk şirketleri Irak’taki inşaat sürecinde önemli rol oynayabilir” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu yıl Irak’ı ziyaret etmeyi planladığı ve ziyaretin tarihinin henüz bilinmediği paylaşıldı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu