Haber

Konya’da Yürüyoruz: Spor Konya Projesi kapsamında doğa yürüyüşleri devam ediyor

“Konya Büyükşehir Belediyesi” Spor“Konya Projesi” kapsamında düzenlenen “Konya’da Yürüyoruz” temalı doğa yürüyüşleri devam ediyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada ifadelerine yer verilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın 2023 Dünya Spor Başkenti olduğunu hatırlatarak, bu alandaki sportif faaliyetlere ve projelere önem verdiklerini belirtti.

Spor Konya Projesi kapsamında kentte sağlıklı bir yaşama katkı sağlamak ve kentin keşfedilmemiş güzelliklerini vatandaşlarla buluşturmak için trekking etkinlikleri düzenlediklerini belirten Altay, “Katılımcılarımız doğayla iç içe dinlenme fırsatı buluyor. Etkinliklerle hayatın koşuşturmacasından uzaklaşarak Konyamızın güzelliklerini güzelleştiriyoruz.Geri bildirimler alıyoruz.Büyükşehir Belediyesi olarak bu ve benzeri projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.Tüm doğa severleri etkinliğimize katılmaya davet ediyorum.” ifadesini kullandı.

Katılımcılar etkinlik boyunca Konya’nın doğal güzellikleri ile güzel vakit geçirdiklerini de vurguladılar.

“Spor Konya Projesi” kapsamındaki yürüyüşlerin her biri için 220 kişilik kontenjan belirlendiği yapılan açıklamada, bundan sonraki etabın Beyşehir Dumanlı olduğu ve yürüyüşlerin 12 farklı güzergahta devam edeceği kaydedildi.

Kontenjanların sınırlı olduğu yürüyüşlere katılmak isteyenler www.sporkonya.com.tr adresinden online kayıt yaptırabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu