Ekonomi

Roketsan son teknoloji ürünleriyle Körfez’de

Bugün başlayan ve 17 Kasım’a kadar devam edecek fuarda Roketsan, İHA’lar, Cirit Lazer Güdümlü Füze’nin yanı sıra dünyaya adını duyuran MAM-C, MAM-L ve MAM-T küçük akıllı mühimmatlarını da sergileyecek. , Seyir Füzesi Çakır, Sungur Hava Savunma Füze Sistemi. , Stand-Off Mühimmat SOM ve Mikro Uydu Fırlatma Sistemi.

Deneyimli ekibiyle fuara katılarak son teknoloji ürünü pek çok ürününü sergileyen Roketsan, dünyanın en değerli pazarlarından biri olan Körfez’de işbirliklerini artırmayı hedefliyor.

Firma açıklamasında görüşlerine yer verilen Roketsan Genel Müdürü Murat İkin, fuarın en değerli katılımcılarından biri olduklarını belirterek, gelişen bağlantılarla birlikte savunma ve havacılık sanayi alanındaki işbirliklerinin de olumlu yönde ilerlediğini sözlerine ekledi. Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında.

İki, Roketsan için son derece değerli bir pazar olan Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer Körfez ülkeleriyle yeni adımlar atmak amacıyla Dubai Airshow’a güçlü bir katılım gösterdiklerini belirtti. “Savunma ve havacılık sektöründe artan olumlu ticari ilişkilerimizin meyvelerini en iyi şekilde almayı hedefliyoruz. Yapacağımız toplantılarla somut adımlar atarak, ülke ekonomisine katkı sağlamaya ve bayrağımızı her coğrafyada dalgalandırmaya devam edeceğiz. Dubai Airshow’da tutun.”değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu